Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Loja e Realit ta shpif, Barça tjetër muzikë! Ancelotti? Gjeni një lojtar që ka përmirësuar… “

Antonio Cassano krijon gjithmonë polemika me deklaratat e tij. Ish-sulmuesi italian, gjatë bisedës me Bobo Vierin në BoboTV, sulmoi Real Madrid dhe thumboi trajnerin Carlo Ancelotti.

Reali luan keq, ata kishin shumë fat në Champions League përballë PSG-së dhe Chelsea. Gjithsesi, fati përfundon herët apo vonë. Skuadra nuk zhvillon një futboll të bukur në kampionat.

Shihni Barcelonën, ata u ndezën vonë, por loja e tyre është një muzikë tjetër. Ancelotti të bën të ndihesh mirë, por nuk më vjen në mendje asnjë lojtar të cilin e ka përmirësuar”, deklaroi Cassano.

Pavarësisht kritikave për stilin e lojës, “Los Blancos” fituan Superkupën e Spanjës në janar, kryesojnë La Liga-n me 12 pikë më shumë se Barcelona (ka luajtur një ndeshje më pak) dhe do të sfidojnë Manchester City në gjysmëfinalet e Champions.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...