Premier League

Lojën e bën Arsenali, golin Jammie Vardy, “Topçinjtë” bien në grackën e “Dhelprave”

Një aksion model me protagonistë kryesorë Cengiz Under dhe Jammie Vardy, që përfundoi me golin spektakolar të sulmuesit angez, vendosi sfidën mes Arsenalit dhe Leicester City-t të zhvilluar në “Emirates Stadium”. Mjaftoi ky eposid që “Dhelprat” të merrnin një fitore shumë të rëndësishme përballë “Topçinjve”, që edhe pse ishin dominues në lojë, pësuan humbjen e dytë radhazi dhe të tretën sezonale në Premier League.

Lacazette, të cilit iu anulua një gol për pozicion jashtë loje dhe Bukayo Saka ishin të pafat gjatë fraksionit të parë, ndërsa në minutën e 68-të ishte radha e Bellerin për të shpërdoruar një mundësi të mirë. Dhe ligji i futbollit në këto raste është i pamëshirshën:nëse nuk shënon, e pëson. Një top i gjatë perfekt për Under e nxori në pozicion të volitshëm futbollistin turk, i cili, edhe pse kishte mundësi të shënonte vetë, pasoi për Vardy-n, që bëri më të mirën me kokë përballë Lenos, me topin që përshëndeti rrjetën në minutën e 80-të. Pikërisht ky gol vendosi sfidën, të cilën Arsenali aq që e kishte menduar se do ta humbiste.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency