Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Lojtar teknik dhe inteligjent”, Arsenali prezanton “rebelin” belg

Akordi ishte arritur, ndërkohë që tani vjen edhe zyrtarizimi i transferimit të Leandro Trossard tek Arsenali. Në arkat e Brighton kanë përfunduar rreth 28 milionë euro.

28-vjeçari i kombëtares belge (24 ndeshje dhe 5 gola me Djajtë e Kuq) luan në krahun e majtë të sulmit, por bën mirë edhe rolin e mesfushorit ofensiv dhe atë të sulmuesit të dytë.

Drejtuesit bënë një punë shumë të mirë duke firmosur me Trossard. Ai është një futbollist i gjithanshëm me aftësi teknike shumë të mira. Mbi të gjithë është një lojtar inteligjent.

Trossard e bën më të fortë skuadrën tonë. Mezi po presim të punojmë me të. Shpresoj ta kem të gatshëm për duelin e së dielës ndaj Manchester United”, u shpreh Mikel Arteta.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...