Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Lojtarët e Atletico Madrid përgatiten për Luis Enrique-n

Lojtarët e Atletico Madrid tashmë po i bashkohen kombëtareve të tyre përkatëse për të filluar përgatitjet për Kupën e Botës në Katar. Ndër të parët që e bënë këtë, padyshim kanë qenë spanjollët Koke Resurrection, Alvaro Morata dhe Marcos Llorente, që kanë mbërritur këtë të hënë në qendrën ku po kryejnë parapërgatitjet.

Skuadra spanjolle do të debutojë në Katar të mërkurën e ardhshme, më 23 nëntor, por këtë të enjte do të luajë ndeshjen e vetme miqësore para fillimit të kompeticionit, kundër Jordanisë në kryeqytetin e tyre, Aman.

Miqësorja do të zhvillohet në orën 17:00 pasdite, në të njëjtën kohë me debutimin e Kupës së Botës kundër Kosta Rikës, ku Koke, Morata dhe Llorente shpresojnë të kenë rol titullar.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...