Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“Lojtarët ishin egoistë”, Solskjaer: Gabuam me transferimin e Cristiano Ronaldos

Ole Gunar Solskjaer është rikthyer të flasë për periudhën e tij si trajner i Manchester United. Në një intervistë për The Athletic, norvegjezi theksoi se Djajtë e Kuq gabuan me rikthimin e Cristiano Ronaldos në Angli ndërsa shtoi se lojtarët që kishte në organikë ishin shumë egoist.

“Ishte pak e vështirë të refuzoje rikthimin e një personazhi si Cristiano Ronaldo. Ndjesia ishte se duhej ta transferonim, por doli që ishte vendimi i gabuar. Çdo gjë dukej në rregull kur e transferuam në fillim dhe tifozët ishin të lumtur.

Lexo edhe:

Shënoi dy gola në një ndeshje ndaj Neëcastle, ai ishte ende një nga sulmuesit më të mirë në botë. Dukej shumë i fortë, por pastaj gjithçka shkoi keq. Kur punon si grup, të gjithë duhet të ecin në të njëjtin drejtim. Por, pastaj që disa lojtarë ishin shumë egoist”, u shpreh Solskjaer.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....