Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Lojtarët me më shumë asiste në Premier League, ja kush kryeson

Premier League është një nga kampionatet që gjithmonë shfaq interes të lartë. Teksa golashënuesit e çdo kampionati janë ata që përmenden më së shumti në media, nuk mund të lihen në hije as lojtarët që japin më shumë asiste.

Emri që kryeson listën e atyre që kanë dhënë më shumë asiste gjatë sezonit 2021-2022 është Trent Alexander-Arnold. Lojtari i Liverpool ka dhënë 12 asiste deri më tani në këtë edicion. Vendin e dytë e mban po një tjetër emër i “The Reds”, Mohamed Salah, me 11 asiste. Me podiumin që plotësohet nga një tjerë emër i ekipit të Jurgen Klopp, Andy Robertson me 10 asiste.

 10 lojtarët e Premier League që kanë dhënë më shumë asiste në 2021-2022:

  1. Trent Alexander-Arnold Liverpool 12 asiste
  2. Mohamed Salah Liverpool 11 asiste
  3. Andy Robertson Liverpool 10 asiste
  4. Paul Pogba Manchester United 9 asiste
  5. Harry Kane Tottenham 8 asiste
  6. Mason Mount Chelsea 8 asiste
  7. Jarrod Bowen West Ham 8 asiste
  8. Michail Antonio West Ham 7 asiste
  9. Alexandre Lacazette Arsenal 7 asiste
  10. Bryan Mbeumo Brentford 7 asiste

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...