Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Lojtarët me rendimentin më të lartë në këto eliminatore, kryeson Jasir Asani

Shqipëria luan ndeshjen e fundit në Grupin E teksa pret në Air Albania, Ishujt Faroe. Kuqezinjtë tashmë e kanë siguruar pjesëmarrjen në Europianin e vitit të ardhshëm në Gjermani, ndërsa do të kërkojnë ndaj Ishujve të sigurojnë edhe vendin e parë në grup.

I gjithë grupi i futbollistëve ka rezultuar shumë i rëndësishëm për trajnerin Sylvinho, megjithatë kanë spikatur edhe individë. Video-analisti Fatjon Bardhi, ka cilësuar si lojtarin më të rëndësishëm në këto eliminatore Jasir Asanin i cili ka shënuar tre gola dhe ka asistuar në dy raste.

Sulmuesi është vlerësuar me 88 pikë, ndësa pas Asanit në këtë renditje vjen Nedim Bajrami teksa Etrit Berisha, Ylber Ramadani dhe Berat Gjimshitin plotësojnë pesëshen kuqezi me të vlerësuar.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...