Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Lojtari më i mirë në Europë, gara mes Messi, Ronaldos e Buffon

Shpallen emrat e tre finalistëve për cmimin si lojtari më i mirë në Europë. Portieri i Juventusit, Gianluiggi Buffon, Lionel Messi i Barcelonës dhe Cristiano Ronaldo i Realit të Madridit, janë tre emrat që do të garojnë përballë njëri-tjetrit për cmimin lojtari më i mirë në europë për sezonin 2016-2017. Ceremonia për dhënien e këtij cmimi është e parashikuar të zhvillohet më datë 24 Gusht në Monaco. Gardiani i bardhezinjve në mungesë të trofeut të Champions League do të shpresojë ta fitojë ai këtë garë, përballë yllit portugez, i cili në finalen e Cardiffit i shënoi dy gola italianit. Rikthmim te personal kërkon edhe sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi. Emrat e tre finalistëve janë vendosur nga një juri e përbërë prej 55 trajnerësh, të cilët kanë qënë pjesëmarrës në Champions League dhe Europa League si dhe nga një grup gazetarësh sportiv të përbërë prej 55 personash. Messi e ka fituar dy herë këtë cmim në vitin 2010-2011 dhe në atë të 2014-215. Në të po të njëjtat nurma qëndron dhe CR7, i cili regjistron sukesin e tij personal në vitin 2013-2014 dhe në atë te sezonin të kaluar. Ceromonia do të zhvillohet më datë 24 Gusht në Monaco.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Tronditet Tirana në ditën e fundit të merkatos. Afrimi më i bujshëm në merkaton e janarit, Kristal Abazaj është dëmtuar rëndë. Lajmin e konfirmojnë...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Angli

Haaland nuk bind Gabby Agbonlahor. 25 gola në 19 ndeshje të Premier League nuk kanë qenë mjaftueshëm për të fituar ndaj skepticizmit të opinionistit...