Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Longo braktis intervistën: Nuk flas derisa të mësoj shqip sepse po keqkuptohemi me anglishten

Kukësi u rikthye te fitorja teksa mposhti me rezultatin 0-2 në Kamëz, Dinamon. Tekniku Diego Longo nuk ka pranuar të flaës gjatë në emisionin Gol Pas Goli në Supersport teksa theksoi se po mundohet të mësojë gjuhën shqipe, pasi deri më tani bashkëbisedimi në anglisht nuk ka funskiionuar duke pretenduar se keqkuptohet në atë që kërkon të shprehë.

Longo: “Kam qenë gjithnjë i lumtur me mënyrën si është sjellur skuadra, nuk dua të flas më shumë sepse kam nisur të mësoj më shumë gjuhën shqipe që të mos ketë keqkuptime dhe njerëzit të mos e keqkuptojnë atë që unë them në anglisht”, u shpreh Longo.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...