Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Longo: Ishim “black-out”, Laçi e meritoi. Kukësi “top” në Evropë sa i përket presingut

Kukësi nuk bëri asgjë mirë në Laç, aty ku u mposht 3-0. Trajneri italian i ekipit verilindor, Diego Longo foli pas ndeshjes për “Gol pas Goli”Supersport, duke pranuar dominimin e ekipit kurbinas, teksa tentoi të karikojë djemtë e tij për vazhdimësinë.

Nuk kisha gjë me arbitrin, ishte vetëm një bisedë, nuk pati polemika apo ndonjë gjë tjetër. Nuk ishim një ekip akademik, nuk hymë në fushë fare. Ishim në ‘black-out’. Laçi luajti më mirë sot, ata e merituan fitoren.

24 gola të pësuar? Problemi është nëse pëson në shumë ndeshje radhazi. Kemi pësuar shumë, por sot nuk ishte vetëm problemi i mbrojtjes, as nuk shënuam gol.

Jemi ndër ekipet më të mirë në Evropë sa i përket presingut, e kemi me statistika. Nuk është se luajmë keq, por ndikon mënyra e menaxhimit të lojës.

Sot humbëm 3-0 ndaj një rivali direkt në renditje. Javën tjetër mund të jemi 6 pikë larg vendit të parë, pasi ne luajmë me Teutën dhe Tirana me Laçin, kështu që është një kampionat i hapur.

E mundëm 4-0 Kastriotin javën e kaluar, ata mposhtën sot Tiranën. Kam besim se do të bëjmë mirë në ndeshjet e radhës”, deklaroi trajneri i Kukësit.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...