Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Longo: Uroj që Dinamo të rikthehet shpejt në elitë, dy muajt e fundit ishin shumë të vështirë

Pas fitores 2-1 ndaj Dinamos, trajneri i Kukësit, Diego Longo foli në emisionin Gol Pas Goli në Supersport ku fillimisht uroi Tiranën për titullin por edhe shprehur dëshirën që Dinamo të rikthehet sa më shpejt në elitë për historinë që ka klubi. Ndër të tjera, italiani i Kukësit theksoi se dy muajt e fundit kanë qenë të vështirë dhe se fitoren ndaj Dinamos ia dedikon stafit dhe futbollistëve.

“Dua të bëj diçka që nuk e bëra në javën e kaluar, dua të uroj publikisht titullin e Tiranës. Ishte e merituar, e kam bërë privatisht, por dua ta bëj edhe publikisht. Uroj që Dinamo të rikthehet sa më shpejt në Superiore sepse është ekip me histori dhe duhet të jetë në elitë. Ndeshje të tilla duhen luftuar dhe duhet sakrifikuar, ishte një fitore e madhe për njerëzit që janë këtu dhe për objektivat që kemi”.

Kishit shumë raste për të shënuar? “Humbëm mundësi, por bëmë më të mirën tonë. Dy muajt e fundit kanë qenë të vështirë, një fitore si kjo na jep qetësi. Dua të falenderoj stafin që nuk është dorëzuar por ka bërë punën, kjo fitore ishte për ta dhe futbollistët që luftojnë çdo ditë dhe më në fund ia dolëm të fitonim”, u shpreh Longo.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...