La Liga

Lopetegui: Na iku Ronaldo, por kemi “galaktikun” Bale

Nuk e parashikon aspak një mision të lehtë rindërtimin e një skuadre elitare si ajo e Real Mdridit tekniku Julen Lopetegui, të cilit tashmë i është ngarkur detyra e vështirë: krijimi i një dimensioni të ri për “Los Blancos” pas largimit të Cristiano Ronaldos, simbolit të klubit mbretëror. Pas tre sukseseve radhazi në Champions League, kjo skuadër është përballur me lamtumirat emocionale të teknikut francez Zidane e më pas atë të portugezit CR7.

“Rikrijimi i Real Madridit pa Cristiano Ronaldon është një sfidë që mbart emocione. Misioni ynë është të luftojmë që kjo skuadër të vijojë të mbetet kompetitive dhe pretendente për të gjithë titujt që janë në lojë. Nuk kam dyshime se me këtë grup që kam në dispozicion, me këta lojtarë, do t’ia dalim më së miri.

Largimi i 33-vjeçarit portugez sigurisht që mbetet një temë e nxehtë te Reali, ndaj dhe tekniku spanjoll në prononcimin e tij i rikthehet sërish çështjes së tij.

“Cristiano është një prej lojtarëve më të rëndësishëm në historinë e këtij klubi, shprehu dëshirën për t’u larguar dhe Reali e mirëkuptoi, por duke qenë gjithnjë mirënjohës ndaj kontributit dhe trashëgimisë së jashtëzakonshme që ka lënë në historinë e këtij klubit. Tashmë pesha më e madhe në sulm bie mbi shpatullat e Gareth Bale, jam i bindur se ai është “galaktiku” që këtë vit do të na japë shumë. Bale është një lojtar i jashtëzakonshëm që pret të na ofrojë anën e tij më të mirë.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency