Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

“Lorik”/ Agim Cana zbulon prapaskenën: Shqipërinë e zgjodhëm për 10 minuta

"Lorik"/ Agim Cana zbulon prapaskenën

Në ekranin e SuperSport News u transmetua mbrëmjen e të hënës dokumentari ‘Lorik’, dedikuar kapitenit legjendar të Kombëtares Shqiptare, Lorik Canës.

Ish-qendërmbrojtësi debutoi me fanellën kuqezi në qershor të 2003-shit, në moshën 19-vjeçare, me humbjen 3-2 ndaj ZVicrës në transfertë dhe që atëherë u shndërrua në një pikë referimi në Kombëtare.

Asokohe pjesë e gjigantëve francezë të Paris Saint Germain, Cana kishte mundësi të luante edhe për përfaqësuese si ajo franceze apo zvicerane, por preferoi të veshë fanellën kuqezi, teksa babai i Lorikut, Agim Cana rrëfen si erdhi vendimi.

Lexo edhe:

“Në fakt u deshën vetëm 10 minuta që Loriku të vendoste të luante për Shqipërinë. Ishte dëshira e tij dhe e jona që të vishte fanellën kuqezi dhe sapo na erdhi propozimi, pranuam menjëherë”, deklaroi Agim Cana.

Dokumentarin “Lorik” do të keni mundësi ta ndiqni nga dita e martë kanalin e DigitAlb në youtube.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...