Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Lot dhe largime/ Dortmundi ndahet me 5 lojtarë, Bellingham më i miri

Borussia Dortmund është ndarë me pesë lojtarë. Emra si Raphaël Guerrero, Felix Passlack, Mahmoud Dahoud dhe Anthony Modeste dhe Luca Unbehaun janë larguar nga verdhezinjtë.

Humbja më e madhe është ajo e Guerreros, anësorit të majtë, i cili del lojtarë i lirë. Portugezi është shumë afër firmës me Atletico Madrid e Diego Simeones.

Lexo edhe:

29-vjeçari u shfaq i përlotur pas takimit me kapitenit Marco Reus, ndërkohë që nënkampionët e Gjermanisë i falënderuan lojtarët për kontributin e tyre.

Faleminderit për të gjitha vitet dhe momentet e mrekullueshme që përjetuam së bashku me ju me fanellën verdhezi”.

Ndërkohë, Jude Bellingham, i cili është pranë transferimit te Real Madrid, është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit në Bundesliga.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...