Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Lot e përqafime, tifozët e Suedisë ngushëllojnë njëri-tjetrin në stadium (fotot)

Belgjikë-Suedi, një ndeshje e vlefshme për Grupin B të kualifikueseve të Euro 2024, u pezullua për arsye sigurie pas një sulmi terrorist në qendër të Brukselit, ku një burrë i armatosur me kallashnikov vrau dy shtetas suedezë duke bërtitur “Allah Akbar” dhe plagosi një tjetër.

Të shtënat kanë ndodhur në Bulevardin d’Ypres pak para bilbilit të fillimit të ndeshjes. Viktimat kishin veshur fanellat e kombëtares së futbollit të vendit të tyre. Pezullimi i ndeshjes u kërkua nga lojtarët suedezë.

Lexo edhe: 

Për arsye sigurie, të pranishmëve në “King Baudouin Stadium” të Brukselit iu kërkuar të qëndronin brenda në impiant deri në një moment të dytë.

Lajmi i vrasjes së dy tifozëve i ka shokuar mbështetësit e përfaqësueses nordike, të cilët ngushëllonin njëri-tjetrin mes lotësh për atë që kishte ndodhur.

https://twitter.com/i/status/1714014925729706350

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...