Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Lotito konfirmon trajnerin e ri, portugezi Conceição drejt Marsejës

Në një intervistë për “Il Messaggero”, Claudio Lotito, president i Lazios, ka konfirmuar se Marco Baroni do të jetë trajneri i ri i skuadrës bardhekaltër nga sezoni i ardhshëm.

Presidenti i klubit të kryeqytetit italian deklaroi: “Çdo gjë është zgjidhur me Veronën. Ne e donim Baronin sepse ai është një trajner i mirë dhe mendojmë se ka profilin e duhur”.

Trajneri që drejtoi Veronën në sezonin 2023/24 duhet të nënshkruajë një kontratë për dy sezone në ditët në vijim; Sérgio Conceição nuk ka shanse të kthehet në Romë.

Lotito iu përgjigj kritikave që ka sjellë ky vendim: “Njerëzit që nuk e duan atë janë ndoshta të njëjtët njerëz që nuk do të donin Inzaghin, Piolin dhe Petkoviçin”.

Lexo edhe:

Në krye të Veronës, Baroni arriti të siguronte vendin e 13-të në Serinë A.

Edhe pse detajet e negociatave nuk dihen, konfirmimi i Baronit përjashton mundësinë që Sérgio Conceição të drejtojë Lazion, diçka që “L’Équipe” e kishte lajmëruar në fillim të këtij muaji.

Në këtë mënyrë, ish-trajneri i Portos është i lirë të nënshkruajë me Marsejën, e cila gjithashtu është e interesuar për shërbimet e tij.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...