Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Lotito tenton sulmuesin e Manchester United, 20 milionë euro dhe…

Pasi e provoi, por pa sukses, verën e kaluar, Lazio po tenton sërish të sigurojë shërbimet e Mason Greenwood. Juventusi, të paktën për një moment, duket i tërhequr nga gara dhe kështu Lotito tenton të përshpejtojë për anglezin e Manchester United, i cili kushton 40 milionë euro.

Presidenti i bardhekaltërve ka ofruar 20 milionë euro, por ato janë vetëm gjysma e shumës që pretendojnë “Djajtë e Kuq”. Ideja është që 20 të tjera të shlyhen në momentin e rishitjes së mundshme.

Sipas asaj që raportohet nga “Corriere dello Sport”, paga e kërkuar nga lojtari është 3.5 milionë në vit dhe Seria A po e tundon, të paktën duke e detyruar të reflektojë për mundësinë e një transferimi në Itali.

Lexo edhe: 

Paralelisht drejtuesit e Lazios po negociojnë edhe për Calvin Stengs, për të cilin kontaktet vijojnë prej dy ditësh. Duhen 20 milionë, megjithatë  Lazio ka marrë kohën saj, në pritje të asaj që do të ndodhë Greenwood.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....