Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Low: Sjellja e Dembele, skandaloze

Trajneri i Kombëtares së Gjermanisë, Joachim Low nuk përdor gjuhën diplomatike për çështjen “Dembele”. Edhe pse bëhet fjalë për një ojtar francez, i cili ka refuzuar të grumbullohet me Borussian e Dortmundit për shkak të interesimit të Barcelonës, numri 1 i stolit të kampionëve të botës, e dënon ashpër sjelljen e tij.

“E dënoj një lojtar që është nën kontratë me një klub dhe shfaq sjellje të tilla rebeluese duke deklaruar se do të ndryshojë skuadër. Kjo është skandaloze. Nëse gjëra të tilla ndodhin, atëherë kontratat nuk vlejnë më për asgjë”.

Aktualisht, Dembele nuk stërvitet me Borussian që prej datës 10 Gusht dhe klubi e ka gjobitur me 150 mijë Euro. Trajneri gjithashtu e ka pezulluar lojtarin për një afat të pacaktuar. Situata mes palëve mbetet e tensionuar pasi Borussia Dortmund e cilëson të pamjaftueshme ofertën e Barcelonës në kufijtë e 100 milionë Eurove.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...