Eredivisie

Lozano “tradhton” PSV-në, Heerenveni i merr pikë

PSV Eindhoveni i jep mundësi Ajaxit të Amsterdamit ta ngushtojë diferencën mes tyrë në krye të Eredivisie. Kryesuesit aktualë të kampionatit holandez barazuan 2-2 në fushën e tyre me Heerenevenin, edhe pse pjesën e parë e mbyllën në epërsi të dyfishtë. Episodi që ndryshoi rrjedhën e lojës ishte ai i minutës së 45-të kur Lonzano u ndëshkua direkt me karton të kuq për një veprim antisportiv. Më parë për skuadrën që drejtohet nga Philip Cocu kishin shënuar Arias dhe De Jong. Gjatë fraksionit të dytë Heerenveni shfrytëzoi faktin që ishte me një lojtar më shumë në fushë, duke shënuar dy gola me Schaars dhe Ghoochannejhad.
Nëse Ajaxi do të fitojë në fushën e Zwolles, diferenca me PSV-në do të ngushtohet në 5 pikë.
Në takimet e tjera të së shtunës u arritën këto rezultate:
Vitesse – Exelsior 1-2
Breda – Alkmaar 1-3
Den Haag Willem II ?-?

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency