Serie A

Luajtën të dielën ndaj Genoas, dalin përgjigjet e testimeve për futbollistët e Napolit

Lajme të mira nga klubi i Napolit, pasi në testet e para që kanë kryer futbollistët dhe stafi teknik, asnjëri nuk ka rezultuar i prekur nga koronavirusi.

Klubi i kaltër u përball me Genoan të dielën pasdite dhe fitoi me rezultatin e thellë 6-0, por të nesërmen klubi ligur konfirmoi se plot 8 futbollistë dhe 4 anëtarë të stafit teknik kanë rezultuar pozitivë.

Frika ishte e madhe se mos edhe futbollistët e Napolit ishin infektuar nga koronavirusi, ndaj ditën e djeshme u kryen testet mjekësore për të gjithë lojtarët dhe stafin teknik, ndërsa sot klubi ka konfirmuar se të gjithë kanë rezultuar negativë.

Nesër pritet që të gjithë t’i nënshtrohen edhe një testi të dytë, për të qenë 100% të sigurt për gjendjen e futbollistëve para ndeshjes së rëndësishme të të dielës, përballë Juventusit në “Allianz Stadium”.

Me këto përgjigje, duket se bie përfundimisht hipoteza e ndërprerjes së përkohshme të kampionatit italian, ndërsa i vetmi opsion që pritet të diskutohet, është ai i shtyrjes së ndeshjes mes Genoas e Torinos, e planifikuar për të shtunën.

Kjo pasi klubi ligur ka plot 10 futbollistë dhe 4 anëtarë të stafit teknik të prekur nga koronavirusi dhe që janë vendosur në karantinë, ndaj nëse ndeshja nuk shtyhet, rrezikon që të luajë me të rinjtë ndaj Torinos.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency