Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Luajti titullar kundër Shqipërisë, rezulton se ka përdorur doping

Luajti titullar kundër Shqipërisë

Mbrojtësi i përfqasueses së Polonisë, Bartosz Salamon, pjesë e Lech Poznan në kampionatin polak, ka rezultuar pozitiv në testin antidoping të kryer pas ndeshjes së kthimit të skuadrës polake përballë suedezëve të Djurgårdens IF në Conference League, më 9 mars.

Mbrojtësi 31-vjeçar ishte titullar në ndeshjet që kuqezinjtë e humbën me rezultat minimal në Varshavë.

Sikurse njofton nëpërmjet një deklaratë klubi i Lech Poznanit, rezultatet e testit tregojnë praninë në gjak të substancës klortdalidone, që përdoret për trajtimin e tensionit të lartë, duke mos sjellë asnjë përfitim në drejtim të përmirësimit të kapacitetit fizik të lojtarit.

Lexo edhe: 

Lojtari nuk është pezulluar dhe do të vazhdojë të luajë derisa çështja të zgjidhet plotësisht.

Klubi polak është i bindur në pafajësinë e lojtarit dhe kërkon “të mësohet se si lënda e zbuluar ka hyrë në trupin e futbollistit.

Lojtari nuk ka marrë asnjë medikament apo suplement dietik pa pëlqimin dhe konsultimin e stafit mjekësor të Lech Poznanit”.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...