Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“Luani dhe fitoni Europianin”, Ferdinand: Kjo dyshe na shpall kampionë në Gjermani!

Kampionati Europian po afron dhe Anglia është një nga kombëtaret që synon të triumfojë në fundin e edicionit që zhvillohet në Gjermani. “Tre Luanët”, turneun e fundit europian e humbën në finale përballë Italisë dhe tashmë synojnë të ndryshojnë historinë.

Legjenda e futbollit anglez, Rio Ferdinand i jep një këshillë trajnerit Gareth Southgate. Ish-mbrojtësi e “fton” trajnerin e kombëtares të luajë në mesfushë me Declan Rice dhe me dyshen Bellingham-Foden për të pasur sukses.

Lexo edhe:

“Do të vendosja Rice në mesfushë në rolin e shkatërruesit dhe përpara dyshen Foden-Bellingham. Do t’i lija të lirë ata, thjesht do u thoja të luanin siç ata dinë dhe të fitojnë ndeshjet dhe në fund Europianin. Nëse do të kenë lirinë e duhur në fushë, atëherë ata të dy na japin Europianin”, u shpreh Ferdinand.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...