Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ludovica Pagani, gazetarja që po ‘çmend’ italianët (Foto)

Ludovica Pagani është gazetarja bukuroshe dhe seksi italiane, që po ‘çmend’ fansat e futbollit. Ajo është imazhi i emisioneve sportive të Sportitalia, duke u shndërruar shumë shpejt në një Diletta Leotta të dytë.

Në vetëm pak kohë, Pagani ka arritur të tërheqë vëmendjen e më tepër se 300 mijë ndjekësve në Instagram, ku është mjaft aktive me postime të fotove ku nxjerr në pah hiret e saj të mrekullueshme.

Ludovica Pagani nga Bergamo, vetëm 22 vjeçe dhe u bë e famshme për rolin prej protagonisteje në video-parodinë ‘Seria A në plazh’, ku përshkruhej me nota humori transferimi i Bonuccit te Milan.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...