Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Lufta e sponsorëve, te PSG mbulojnë këmbët e Messi

Sponsorët janë një nga mjetët më të fuqishme për të bërë të mundur ekzsitencën në nivele të lartë të një klubi europian, teksa furnizojnë me para mjaftueshëm sa për të mbuluar shpenzime madhore. Ndërkohë, te PSG kanë një kontratë me Nike dhe së fundmi klubi parisien ka prezantuar edhe një nga fanellat e reja që do të përdoret në këtë sezon.

Mirëpo, në këtë pikë ka një problem duke qenë se imazhi kryesor i tyre është Lionel Messi dhe argjentinasi prezanton markën ADIDAS.

Megjithatë, te PSG e gjetën mënyrën  të mbulonin atletet e numrit 10 duke i vendosur një tabelë në foton e prezantimit dhe në këtë formë, klubi francez ia doli të që respektonte rregullat duke ruajtur marrëdhëniet me firmën sponsorizuese Nike.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...