La Liga

“Lufta” mes Valencias dhe Atleticos në “Mestalla” prodhoi “paqe”

Mbyllet në barazim 2-2 përballja mes Valencias dhe Atleticos së Madridit, që çeli javën e 24-t të La Ligas e ky luhej për një objektiv të rëndësishëm, siç është zona Champions. Për “Los Colchoneros” mjaftonte që të mos humbin në “Mestalla”, për të mbajtur poshtë Valencias dhe skuadra e drejtuar nga Simeone e arriti të objektiv minimal.

Dy herë kaluan në epërsi miqtë fillimisht me Llorenten e më pas me Thomas, por po kaq herë barazoi skuadra vendëse me Gabriel dhe Kongdobia.

Valencia ushtroi presion të jashtëzakonshëm sidomos në fundit e sfidës, për të realizuar një përmbysje të madhe, por Jan Oblak dhe fati i mohuan golin Gayas.

Atletico me këtë pikë të fituar mbetet në vendin e katërt me 40 pikë (një më shumë se Sevilla), ndërsa Valencia me vetëm dy pikë më pak ka fituar një pozicion, duke u renditur e gjashta.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency