Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Lufta në Ukrainë, Moyes: Është keq, Yarmolenkos i rrezikohen të afërmit  

West Ham mundi Wolverhampton me rezultatin 1-0 në ndeshjen e raundit të 27-të të Premier League, duke u afruar kështu me vendin e katër të renditjes që përkon dhe me pozicionin e fundit që siguron Champions League dhe që mbahet nga Manchester United, me vetëm dy pikë diferencë.

Duke folur pas kësaj ndeshje, trajneri i Hammers, David Moyes, shpjegoi mungesën e sulmuesit ukrainas, Andriy Yarmolenko, për të cilin tha se është në gjendje të rënduar psikologjike.

“Ai nuk po kalon një kohë të mirë, i dhamë disa ditë pushim. Unë fola me të dhe ai ishte shumë i shqetësuar, shpresojmë që gjithçka do të zgjidhet në mënyrën më të mirë për familjen e tij. Yarmolenko është i shqetësuar për njerëzit e tij të dashur. Ai më kërkoi të mos luante dhe të bënte disa ditë pushimi, është një kohë shumë e vështirë për të”,-deklaroi tekniku në konferencën për shtyp.

Pushtimi i nisur nga Rusia në Ukrainë është kthyer në një shqetësim botëror, me botën e futbollit që kërkon ndalimin sa më shpejt të këtij tmerri.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...