Bundesliga 2

Lufta Rusi-Ukrainë, klubi i famshëm gjerman heq Gazprom nga fanellat

Sulmi i Rusisë ndaj Ukrainës ka nxitur reagime të shumta. Njerëzit nuk e duan luftën dhe të shumtë janë ata që kanë dalë kundër Rusisë.

Schalke 04, klubi i njohur gjerman që këtë sezon po garon në Bundesliga 2, ka vendosur të heqë Gazprom nga fanellat e lojtarëve.

“Blutë Mbretërorë” kanë një marrëveshje me korporatën energjetike shtetërore ruse prej vitit 2007.

Pas polemikave të shumta, Schalke 04 ka vendosur të heqë nga uniformat sponsorin Gazprom, gjigantin rus të gazit.

Në fanellat e lojtarëve të skuadrës gjermane, në ndeshjet e radhës do të jetë shkrimi i thjeshtë “Schalke 04”.

Quiz/ Sa mirë e njihni Ligue 1?


Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency