Merkato

Luftë ashpër Barça-Real për Neymar, blaugranat në avantazh

Takimi i fundit në Paris ka thyer akullin duke mundësuar të bëhen hapa vendimtarë përpara për rikthimin e Neymar te Barcelona. Në bisedën ballë për ballë mes menaxherit të skuadrës blaugrana Eric Abidal dhe drejtorit sportiv të francezëve Leonardo janë hedhur bazat për transferimin e madh të verës. Katalanasit i kanë thënë jo kërkesës filestare të kampionëve të Francës që donin, Coutinho, Semedon, një tjetër lojtar në huazim dhe 100 milionë euro, me Barcelonën që propzoi kartonat e Coutinho e Rakitic plus një shumë rreth 50 milionë eurove, siç këmbëngul e përditëshmja katalanse Sport.es. Për sa i përket emrave të brazilianit dhe të kroatit PSG ka dhënë miratimin, ndërkohë që i konsideron shumë pak milionët e hedhura nga Barça në tavolinë, kjo është për momentin nyja e tratativës.

Te Barcelona shfaqin optimizëm, pasi janë të vetëdijshëm se Al-Khelaifi synon ta zgjidhë sa më shoejt çështjen që po krijon efekt negativ në gjithë ambientin parizien. Reali ndërkohë duke parë që është parakaluar në garë nga rivalët e përjetshëm, nuk dëshiron të dorëzohet dhe po mendon të luajë kartën Vinicius Jr, kartoni i të cilit vlerësohet rreth 70 milionë euro. Florentino Perez synon tani gjithçka për gjithçka, pasi emrat e propozuar, Bale, Modric dhe Isco nuk kanë gjetur miratimin e PSG, ndërsa braziliani i spostuar nga Hazard në krahun e djathtë, mund të miklojë bashkëtadhetarin e tij Leonardo.

Numri një i Los Blancos me këtë lëvizje do të kënaqte edhe Zidane që ka mbetur krejtësisht i zhgënjyer nga pamundësia për të arritur te Pogba. Shpresat e Realit të Madridit gjithsesi duhet të bëjnë llogaritë edhe me dëshirën e palëkundur të Neymar, që ëndërron të zbresë sërish në fushë në Camp Nou me fanellën e Barcelonës plot dy vjet pas asaj lamtumire të bujshme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency