Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Luftë kundër kohës, drejtuesit e United nën “presionin” e Ten Hag

Wout Weghorst është sulmuesi i zgjedhur nga Manchester United për pjesën e dytë të sezonit. “Djajtë e Kuq” huazuan për 2.5 milionë paund holandezin nga Besiktas teksa pjesë e marrëveshjes është edhe klubi i Burnley që zotëron kartonin e lojtarit. 30-vjeçari pritet t’i bashkohet menjëherë skuadrës nën urdhrat e trajnerit Erik ten Hag, ndërsa nga ana tjetër drejtuesit e klubit po bëjnë të pamundurën për ta vendosur sulmuesin në dispozicion të skuadrës për sfidën e së shtunës ndaj Manchester City.

Siç dihet, derbi është një ndeshje e veçantë dhe trajneri Ten Hag kërkon të shfrytëzojë çdo “armë” përballë rivalëve të qytetit. Kështu, është një luftë kundër kohës ajo që po zhvillojnë aktualisht drejtuesit e United pasi ende nuk mund të thuhet me siguri nëse Weghorst do t’ia dalë të federohet për sfidën ndaj Cityt teksa afati përfundimtar është mesnata e së premtes.

Weghorst ishte afrimi i dytë në këtë merkato për Manchester United pas portierit Butland, ndërsa mediat në ishull janë të sigurta se “Djajtë e Kuq” do të mundohen të kompletojnë edhe një tjetër goditje në sulm për të qenë totalisht të mbuluar në reaprtin ofensiv.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...