Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

“Luftë në Stade Gabriel Montpied”, PSG ngec në transfertën e Clermont

Paris Saint-Germain ngec në transfertën e Clermont, në takimin e vlefshëm për javën e shtatë të Ligue 1.

Ky takim ishte shumë i luftuar dhe i mbushur me plot raste nga të dyja skuadrat, por në fund asnjëra prej tyre nuk ia doli që të gjejë rrugën drejt rrjetës.

Lexo edhe:

Minuta në këtë takim pati edhe për sulmuesin e Kosovës që luan për Clermont, Elbasan Rashanin, me këtë të fundit që u aktivizua në minutë e 69’ në vend të Gonalos.

Pavarësisht tentativave si nga Clermont ashtu edhe nga PSG-ja, ky takim u mbyll me rezultatin 0-0.

Pas këtij raundi, Clermont renditet në vend të 17-të me dy pikë, teksa PSG renditet aktualisht në vend të dytë me 12 pikë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...