Abissnet Superiore

Luftëtari bëhet latin me 4 blerje të reja

Luftëtari ndërton brenda pak orëve gjithë repartin e mbrojtjes me tre goditje të bëra zyrtare në orët e fundit. Skuadra gjirokastrite ka afruar në gjirin e saj 3 lojtarë amerikano-jugorë dhe një shqiptar duke plotësuar grupin e drejtuar nga trajneri Daniel Fernandez. Argjentinasi Facundo Nasif është prezantuar në radhët e ekipit bluzi në Greqi ku po zhvillon fazën përgatitore. 29-vjeçari argjentinas luan si mbrojtës i djathtë dhe zbarkon në Kategorinë Superiore pas eksperiencës së shkurtër në radhët e ekuadorianëve të Mantas. Një përforcim i rëndësishëm është edhe sulmuesi Fabricio Damián. Uruguajani 31-vjeçar ka një karrierë të gjatë në vendin e tij të lindjes dhe gjatë sezonit të fundit ai ka qenë pjesë e skuadrës El Tanque Sisley ku ka shënuar 4 gola në 20 ndeshje të luajtura në kampionat. Dy përforcimet e tjera janë sërish në mbrojtje. Është 23-vjeçari uruguajan Bruno Toledo që ka nënshkruar gjithashtu me gjirokastritët. Ai është rritur në radhët e LIverpool Montevideo ku është aktivizuar gjatë 4 sezoneve të fundit në pozicione të ndryshme të repartit difensiv. Blerja e katërt është një shqiptar. Bëhet fjalë për mbrojtësin 24-vjeçar Valdo Zeqaj, i rritur në akademinë e skuadrës së Flamurtarit. Me këto katër goditje Luftëtari ka kompletuar organikën, por nuk përjashtohet edhe afrimi i ndonjë lojtari të ri në ditët e fundit të merkatos.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency