Kategoria Superiore

Luftëtari-Bylis, një duel me shumë të panjohura brenda!

Një ëndërr për një skuadër që vjen nga Kategoria e Parë. Objektivi i Bylisit të paktën duke i’u referuar fjalëve të tajnerit Dovedan mbetet qëndrimi në Superiore, por nuk ka kënaqësi më të madhe se sa të jesh në majën e renditjes dhe pse te mos bëhet gjithçka e mundur për të vijuar këtë rrugëtim aq sa koha do ta lejojë.

Ballshiotët duelin e radhës e kanë sërish në transfertë dhe kësaj radhe si kundërshtar kanë Luftëtarin. Humbjen nuk e kanë provuar më që pas javës së parë ndaj Teutës dhe kjo është një shenjë e qartë e karakterit dhe pse jo pasionit që po tregojnë futbollistët e skuadrës nga Mallakastra. Në Gjirokastër do të rikthehet Jurgen Goxha po ashtu ka gjasa që të zbresë në fushe dhe Turabov, megjithatë një mungesë e  konsiderueshme është ajo e Ditmar Bicajt i cili u ndëshkua me kartonin e kuq në barazimin pa gola përballë Laçit.

Në krahun tjetër është një ekip që nuk fal asgjë edhe pse problematikat janë evidente tek Luftëtari. Paraqitjet e gjirokastritëve nuk ka qënë të gjitha për tu flakur tej, por në fund rëndësi kanë pikët dhe skuadra e Marantas ka gumbrulluar vetëm 5 pikë. Përvoja nuk është arma më e fortë, megjithatë freskia dhe dëshira e lojtarëve për t’u shfaqur në vitrinën e Superiores është aspekti më pozitiv i këtij Luftëtari.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency