Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Luftëtari drejt Greqisë me sulmuesin Kamara

Luftëtari do të udhëtojë të premten drejt Greqisë për të vazhduar fazën përgatitore të verës. Klubi nga qyteti jugr konfirmon se skuadra do të akomodohet në të njëjtën zonë me Flamurtarin, qytezën Nausa të vendit fqinjë për të vazhduar rreth 2 javë fazën përgatitore nën urdhrat e trajnerit Daniel Fernandez. Paralelisht me punën në fushën e blertë, klubi po punon edhe në merkato. Marrëveshja me ish suluesin e Ferronikelit, Abu Kamara është arritur dhe lojtari nga Liberia do të udhëtojë bashkë me skuadrën drejt Greqisë.

Gjithashtu, Luftëtari punon edhe për repartet e tjera të skuadrës pasi klubi është pranë afrimit të një mesfushori dhe një sulmuesi respektivisht nga Argjentina dhe Uruguaji, ndërsa një tjetër amerikan latin nga vendlindja e trajnerit do të afrohet në repartin e mbrojtjes. Bluzinjtë janë në mesin e fazës përgatitore të verës dhe gjatë ditëve të ardhshme me ta në Greqi do të bashkohen edhe tre lojtarët amerikano-latinë, emrat e të cilëve nuk janë publikuar ende. Sipas burimeve zyrtare, stafi po punon për të ndërtuar një skuadër të fortë dhe konkurruese ashtu si një sezon më parë.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...