Europa League

Luftëtari ëndrra europiane kalon në Letoni

12 korrik 2018. Data kur Luftëtari takohet me historinë. Gjirokastritët do të shënojnë këtë të enjte pjesëmarrjen e parë në arenën ndërkombëtare në 89 vite prej themelimit të klubit.90 minutat e para në Europa League luhen ndaj Ventspilsit të Letonisë. Një kundërshtar i mësuar me kupat e Europës, që ndër vite ka marrë pjesë rregullisht.Natyrisht që problemi më i madh lidhet me mungesën e Eduart Rrocës, i cili do të humbasë duelin dysh në turin e parë kualifikues. Problemet në muskujt e barkut janë rishfaqur, në një periudhë kur mesfushori kishte shansin të tregonte vlerat edhe në arenën ndërkombëtar.

Tjetër mungesë me peshë është edhe ajo e mbrojtësit Jakovljeviç, i cili po rikuperohet pas operacionit në gju. E megjithatë te Luftëtari janë optimistë. Me Dejvi Bregun të rikthyer në huazim dhe me Vasil Shkurtajn në sulm, skuadra e trajnerit Kostiç shpreson dhe beson se nuk do të dalë pa rezultat pozitiv nga kjo trasfertë.Rivalët e Ventspils kanë edhe avantazhin se e kanë nisur sezonin prej muajit mars, ku kanë luajtur 13 javë në ligën elitare të Letonisë. Megjithatë, forma e fundit e shfaqur nuk ka qenë më e mira, me ekipin që ka pësuar tre humbje radhazi në kampionat dhe vetëm pak ditë më parë u kthyen te fitorja në ndeshjet e Kupës.

Të enjten në orën 16:45 në stadiumin Ventspils, Luftëtari ka takimin me historinë. Një ndeshje ku gjirokastritët janë gati të shkëlqejnë për ta vazhduar sa më gjatë ëndrrën europiane.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency