Kategoria Superiore

Luftëtari i Curbellos, më lart se ai i Milinkovicit

Largimi i Mladen Milinkovic nga drejtimi i Luftëtarit u pa si një minus i madh për gjirokastritët, madje u aludua që ndoshta këtë vit bluzinjtë mund të mernin rrugën e kthimit për në Kategorinë e Parë. Megjithatë, 4 javët e para kanë treguar se Luftëtari mbetet një kundërshtar i vështirë, ndoshta loja nuk është aq spektakolare sa edicionin e kaluar, por rezultatet janë më të mira. Sezonin e kaluar në katër javët e para Luftëtari mori vetëm një fitore, atë ndaj Korabit me shumë fat madje, dhe 3 humbje me golavarazh një gol i shënuar dhe 7 të pësuar.

Këtë edicion gjirokastritët e kanë nisur mirë, pasi kanë fituar 5 pikë në 4 javë, kjo falë suksesit në fushën e vështirë të Lacit dhe barazimeve me Vllazninë në shtëpi dhe Flamurtarin në Vlorë. Humbja e vetme është ajo ndaj Teutës në javën e parë e kontestuar për gjykimin, sidomos për kartonin e kuq të dhënë ndaj sulmuesit uruguajan Nunez. Madje jo vetëm pikët por edhe golavarazhi është në favor të skuadrës së drejtuar nga Luis Curbello krahasuar me atë të një viti më parë, pasi janë 2 golat e shënuar dhe po kaq të pësuar. Një përmirësim në sulm dhe në mbrojtje, reparti që edicionin e kaluar ishte “Thembra e Akilit” për Luftëtarin. Në Gjirokastër besojnë se ekipi ka ende për të dhënë në fushë, pasi të arrijë formën më të mirë fizike, duke qënë se ka kryer një fazë të cunguar përgatitore.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency