Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Luftëtari mbyll fazën përgatitore në Greqi

Luftëtari rikthehet në Gjirokastër pas fazës përgatitore të zhvilluar në Greqi. Skuadra jugore që këtë vit do rë drejtohet nga trajneri uruguajan, Daniel Fernandez ka mbyllur përgatitjet në vendin fqinjë dhe do të vazhdojë punën në “Qytetin e Gurtë” për pjesën finale të përgatitjeve të verës. Burime zyrytare nga klubi gjirokastrit bëjnë me dije se trajneri uruguajan është shprehur i kënaqur me paraqitjen e ekipit në dy miqësoret e zhvilluara respektivisht ndaj Verias dhe Anagnesi ku regjistroi një humbje dhe një barazim.

Numri 1 i stolit punoi me elementët e rinj të afruar gjatë merkatosë së verës dhe 4 blerjet e fundit duket se e kanë plotësuar organikën. Gjithsesi, klubi është ende në lëvizje dhe nuk përjashton edhe një afrim të fundit. Gjatë 10 ditëve në qytezën turistike të Verias, Luftëtari punoi shumë në aspektin fizik pasi sezoni i gjatë në Kategorinë Superiore kërkon përgatitje të lartë, ndërsa në aspektin taktik, trajneri Fernandez synon të gjejë modulin e duhur. Objektivi i klubit është kualifikimi në zonën europiane dhe ruajtja e një pjese të madhe të grupit të sezonit të kaluar mund të jetë një bonus për synimet e klubit jugor.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...