Kategoria Superiore

Luftëtari me gazin në maksimum, Dunga njeriu gol!

Fitorja e Luftëtarit ndaj Laçit konfirmon edhe një herë rrugën e duhur që ka marë skuadra bluzi në javët e fundit. Gjirokastritët kanë fituar terren në garën e mbijetesës duke u shkëputur me 7 pikë nga Kastrioti i vendit të 9-të, që është dhe pozocioni që përcakton skuadrën e dytë që shoqëron Kamzën në rrugën e rënies nga elita e futbollit shqiptar. Ndalesa në transfertën e Fushë-Krujës në mesjavë nuk ndikoi tek Luftëtari që bëri për vete një 90 minutësh tepër të vështirë, por mbi të gjitha ka gjetur njeriun gol. Golashënuesi më i mirë i skuadrës vijon të jetë Vasil Shkurtaj edhe pse është larguar nga skuadra në drejtim të Kukësit që nga muaji janar. 7 golat e vlonjatit duket se do të vihen në diskutim nga keniani Ismael dunga që ndaj Laçit rezultoi sërish deçiziv. Me golin e shënuar në minutën e 52-të jo vetëm që i dha fitoren bluzinjve por konfirmoi momentin e tij të mirë duke u ngjitur në kuotën e 6 golave. Sa herë që 26 vjeçari ka shënuar këtë edicion, Luftëtari ka marë pikët e plota, madje ndaj Partizanit në Selman Stërmasi shënoi 3 herë duke realizuar tregolëshin e parë me fanellën bluzi. Gjithashtu ndaj Laçit nuk u ndje shumë mungesa e kapitenit Behar Ramadani pasi të rinjtë Demo dhe Açka kanë teguar gjithashtu rritje në lojë. Me këtë ritëm dhe formë që po kalon duket se mbijetesa nuk do të diskutohet për Luftëtarin që synon t’i shkojë deri në fund Kupës së Shqipërisë, duke qënë se është mes 4 më të mirëve të këtij kompeticioni.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency