Kategoria Superiore

Luftëtari për të thelluar rekordin ndaj Kamzës

Luftëtari ka mundësinë për të vijuar ecurinë e mirë pasi do të presë në shtëpi Kamzën, një kundërshtar që ka si objektiv mbijetesën. Por pavarësisht ambicies minimale të skuadrës së ardhur nga Kategoria e Parë, kundërshtari meriton respekt për përbërjen që ka dhe mbi të gjitha edhe traditën e krijuar me bluzinjtë në vitet e fundit.

Kamza ka avantazhin në 10 sfidat direkte pasi ka marë 6 fitore ndaj dy të Luftëtarit ndërkohë që në 5 ndeshjet e luajtura në Gjirokastër janë dy fitore të vendasve dhe një për miqtë. Të dyja skuadrat kanë ecuri të njëjtë përsa i përket realizimit të golave, pasi kanë shënuar 2 në 4 javët e para, me ndryshimin e vetëm që gjirokastritët kanë pësuar dy ndërsa Kamza 3.

Formacioni i Luis Curbellos mund të thellojë më tej rekordin e ndeshjeve pa pësuar gol, pasi do ta conte në 4 sfida radhazi pa pësuar në kampionat, një arritje historike pas viteve 90 për bluzinjtë. Trajneri uruguajan ka të plotë grupin në dispozicion teksa shpreson edhe në rikuperimin e formës optimale të mesfushorit Eduart Rroca. Në krahun tjetër trajneri i Kamzës Ramazan Ndreu duhet të bëjë llogaritë pa kapitenin Sebino Plaku dhe mesfushorët Argjend Mustafa e Xhuljo Mehmeti. Pavarësisht këtyre mungesave skuadra nga periferia e kryeqytetit do të kërkojë suksesin e dytë në historinë e vetë në elitën e futbollit shqiptar, pas atij të regjistruar ndaj Dinamos në sezonin e debutimit në Superiore, në tetorin e 2011.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency