Europa League

Luftëtari për turp në Europë, humbet 5-0, një 19-vjeçar i shënon 4 gola

Luftëtari i Europës është për turp. Humbje turpëruese për gjirokastritët në debutimin e tyre në turin e parë kualifikues të Europa League. Në Letoni skuadra e sllovenit Milos Kostic u mposht me rezultatin e thellë 5-0 nga vendasit e Ventspils, për meritë të një 19-vjeçari nigerian i cili bëri çfarë i donte qejfi me mbrojtjen gjirokastrite duke shënuar 4 gola. Luftëtari e nisi si mos më keq sfidën dhe brenda 45 minutave të para portieri Bukovski u mposht 5-0, 4 herë nga Akinyemi dhe një herë nga nigeriani tjetër Aiyegun. 2 prej 5 golave erdhën nga pika e bardhë e penalltisë. Një rast përballë portierit i humbur nga Shkurtaj në pjesën e parë ishte shumë pak për bluzinjtë. Luftëtari u përpoq të reagonte disi në pjesën e dytë por nuk arriti të gjente as golin e nderit. Në një goditje të Vucajt nga një pozicion i prirët reagoi mirë portieri i Ventspils duke e dërguar topin në këndore. Pak minuta më vonë Shkurtaj gjeti golin e nderit por finalizimi i tij me kokë u anullua për një faull të sulmuesit të Luftëtarit. Shkurtaj tentoi sërish pak çaste më vonë me kokë por në këtë rast topi u ndal nga traversa. Një humbje e rëndë kjo për Luftëtarit që është pothuajse i eliminuar nga Europa League edhe pse në letër bluzinjtë ishin të përkëdhelur nga shorti, por fusha tregoi komplet tjetër gjë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency