Kategoria Superiore

Luftëtari – Teuta, përlasje direkte për të larguar krizën

Kategoria Superiore rikthehet në ekranin e Superpsort pas ndërprerjes së shkurtër të kampionatit, me ndeshjen hapëse të javës së 10-të, Luftërari – Teuta, që do të nisë në orën 14:00 dhe do të transmetohet drejtpërdrejt në Supersport 3. Një sfidë delikate për të dyja skuadrat, që kanë grumbulluar të njëjtën kuptë pikësh në 9 javët e para, 8, dhe synojnë t’i largohen sa më shpejt zonës së ftohtë. Luftëtari vjen në këtë përballje me moral të lartë pas fitores 2-0 me Lushnjën, ndërsa Teuta humbi 2 pikë në shtëpi me Lacin, duke mos qenë e aftë të ruante avntazhin që e arriti me Dedic. Duke iu referuar siuatës aktuale, mund të konsiderohet edhe një sfidë e drejtpërdrejtë për mbijetesë, edhe pse është herët të folur për objektivat përfundimtarë. Trajneri i Luftëtarit, Hasan Lika, e pret si një ish Teutën, pasi në të kaluarën e ka drejtuar në periudha të ndryshme ekipin durrsak. Lika do t’i ketë të gjithtë futbollistët në dispozicion, teksa në vijën e parë të sulmit pritet t’i besojë Lamces, i cili do të jetë i mbështetur nga Abazaj, Bregu dhe Rroca. Në krahun tjetër Gugash Magani ka vetëm një mungesë, të pezulluarin Hila, në vend të të cilit pritet të aktivizohet Cmajcanin.

 

E mërkurë

Luftëtari – Teuta          (14:00)

E enjte

Laçi – Partizani                       (14:00)

Kamza – Kukësi                      (14:00)

Flamurtari – Skënderbeu      (17:00)

22 nëntor

Vllaznia – Lushnja                  (14:00)

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency