Abissnet Superiore

Tirana e Kukësi për suksesin e radhës, synohet shkëputja në krye

E diela e Abissnet Superiores nis me Tiranën që zbret në fushë në orën 13:45 përballë Egnatias së ngjitur këtë sezon në elitën e futbollit shqiptar. Bardheblutë e Orges Shehit në kërkim të konfirmimit e madje dhe progresit pas startit me fitoren 4-2 ndaj Skënderbeut në ndeshjen e parë, ku nuk munguan sinjalet shpresëdhënëse për një Tiranë pretendente për t’u rikthyer në fronin e futbollit shqiptar. Përballë korçarëve ishte një fitore e “gatuar” në pjesën e dytë, me Tiranën që shënoi 3 gola, dhe trajneri mund të paraqesë një skuadër ndryshe , me Tolin dhe Najdovskin që pasi dhanë sinjale pozitive duke u futur nga stoli këtë herë rrisin kuotat për të qenë titullarë në vend të Toshevskit dhe Behiratche.

Në portë përvijohet rikthimi i Visar Bekajt, një garanci më shumë mes shtyllave. Egnatia ndërkohë në sfidën debutuese mori konfirmimin se misioni në elitë do të jetë i vështirë me humbjen 3-1 ndaj Kukësit, dhe trajneri Magani që kulmin e karrierës si teknik e ka patur pikërisht te Tiranë e di se në Selman Stërmasi do të jetë para një prove të fortë. Gjithsesi premisat për të bërë mirë për skuadrën e Rrogozhinës nuk mungojnë, falë investimeve për ndërtimin e një skuadre të denjë për elitën me shumë elementë që e njohin mirë Superioren, duke nisur nga Telushi, Shtubina, Krasniqi, Imeri e të tjerë.

Edhe pse me Egnatian e kthyer pas shumë kohësh në elitë precedentët në takimet zyrtare datojnë prej plot 16 vitesh, skuadrat e njohin njëra tjetrën pasi në fundin e korrikut të kaluar u përballën në një miqësore që përfundoi në barazim 2-2. Rezultat që ndoshta do t’i shkonte për shtat sërish skuadrës së Maganit, ndërsa për Tiranën e Shehit, për objektivat, historinë, dhe prishmërinë e madhe fitorja mbetet një detyrim.

Më 16:45 vëmendja do të spostohet në “Elbasan Arena”, ku Kukësi do të presë Kastriotin. Verilindorët treguan një nivel të kënaqshëm në sfidën e javës së parë ndaj Egnatias dhe sot do të kërkojnë konfirmimin me një tjetër sukses ndaj krutanëve.

Grupi në dispozicion të trajnerit Longo është i plotë dhe në fushë pritet të konfirmohet formacioni që fitoi në Rrogozhinë. Nga ana tjetër, krutanët e nisën sezonin me humbje ndaj Dinamos dhe pritet të vuajnë jo pak në javët e para, për shkak të një merkatoje të vonuar, pasi shumë lojtarë janë afruar rishtazi dhe do të duhet kohë për t’u përfshirë në manovrën e lojës së ekipit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency