Kupa e Italise

Luhet akti i fundit, Juve-Napoli sfidohen në Romë për trofeun e Kupës!

Gazetar:Elvi Luzi

Kupa Italisë bëhet gati për aktin final, Juventus-Napoli. Një rrugëtim i gjatë dhe aspak i thjeshtë për të dyja skuadrat. Për të mbrritur deri në këtë pikë bardhezinjve iu desh të kalonin me rradhë pengesa si Udinese, Roma dhe sëfundmi Milan. Në krahun tjetër, Napoli mposhti skuadra si Perugia, Lazio dhe Inter. Tashmë si Juventus ashtu dhe Napoli do të vihen përballe njëri-tjetrit për të siguruar trofeun e parë sezonal. Finalja që do të zhvillohet në Romë ka një rëndësi të madhe për të dy klubet.

Maurizio Sarri gjithashtu kërkon që të sigurojë trofeun e parë si trajner i Juventusit, një mundësi të tillë ai e humbi në finalen e Superkupës së Italisë kundër Lazios, teksa sfida kundër Napolit e përball atë me të shkuarën e tij. Dëshira është e njejtë edhe për Gattuson, i cili pavarësisht se ekipi nuk ka shkëlqimin që ai ndoshta do të deshironte të paktën një prej objektivave sezonal është përmbushur pjesërisht. Kupa e Italisë  është detyrim për Napolin, në një sezon ku skuadra ka hasur vështirsi të mëdha, me mungesë stabiliteti dhe rezultatesh.

Kur gjithçka nisi të kaltërit synonin titullin, dëshirë që nga java në jave nisi të zbehej. Kundër Lazios dhe Interit, skuadra e Gattusos tregoi forcë karkateri dhe të njëjtën gjë synon edhe kundër bardhezinvje. Statistikat në vitet e fundit shohin bardhezinjtë më të avantazhuar, të cilët kanë fituar 3 nga 5 takimet e fundit ndërsa Napoli vetëm dy. Një finale e gjitha për t’u shijuar në ekranin e Supersport.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency