Kategoria Superiore

Luhet, Vllaznia-Tirana, derbi i Shqipërisë një sfidë për të mos u humbur!

Vllaznia-Tirana ska qenë asnjeherë një sfidë normale, jo vetëm se është derbi i Shqiperisë por sepse shpesh ka vendosur dhe fatet e objektivave të dy skuadrave apo qoftë dhe një sezoni të tërë. Të dyja ekipet nuk mund të vinin në moment më negativ përpara kësaj sfidë por një fitore mund të ndryshojë totalisht ecurinë. Tirana duket se e ka dorezuar kurorën e kampiones por Vllaznia për t’a rrëmbyer duhet t’i mposhtë në fushë, pasi nuk është i vetmi pretendent. Rezultatet e javëve te fundit kanë sjellë një ngushtim me ndjekësit dhe një tjetër hap fals ndaj bardhebluve mund të ishte i vështirë për t’u rikuperuar.

Suksesi në krahun tjetër do të thoshte jo vetëm dominim i kundërshtarit por dhe sinjal ndaj ndjëkësve se për te titulli duhet të kalojnë ende nga Shkodra. Në javët e fundit, Vllazninë i kanë munguar rezultatet, i ka munguar loja herë pas here dhe kompaktësia që e ka bërë të kryesojë deri tani, ndërsa Tirana problemet duket se i ka shkaktuar vetë. Largimi i Muçit së fundmi ka mbushur arkat por ka pakësuar cilësinë, që ndaj Vllaznisë nevojitet. Në fushë megjithatë ndonjëherë vendosin episodet. Por përtej episodeve, derbi Shqiperisë është ndeshja që duhet shijuar aq më tepër që luhet për fatet e sezonit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency