Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Luis Enrique: Doja vendin e parë, u ndëshkuam për 5 minuta të dobëta

Tolerim apo humbje e merituar, tani nuk ka më rëndësi Gjermania mbetet sërish jashtë Kupës së Botës pas fazës së grupeve dhe Spanja kualifilohet në turin tjetër si vendi i dytë.

Mediat spanjolle raportuan se Luis Enrique u shfaq shumë i nervozuar me futbollistët e tij pas ndeshjes dhe i mblodhi shpejt në dhomat e zhveshjes, për të folur për më shumë se 30 minuta me ta.

“Doja të kualifikoheshim si vendi i.parë dhe më vjen shumë keq për këtë rezultat. Ishte një humbje që djeg, por gabuam vetëm 5 minuta dhe Japonia na ndëshkoi dy herë. Kam rezerva për lojën, ndaj fola me djemtë që të shmangim paraqitje të tilla”, tha trajneri spanjoll.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...