Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Luis Enrique: Humbëm ndaj një kundërshtari të shkëlqyer, por asgjë nuk është mbyllur

Paris Saint-Germain nuk ia doli në ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League, me kampionët e Francës që u mposhtën 2-3 në shtëpi nga Barcelona.

Pas ndeshjes, Luis Enrique theksoi se nuk është aspak i lumtur dhe gjithçka është e hapur sa i përket kualifikimit.

Lexo edhe: 

Është e qartë se nuk mund të jesh i lumtur kur humbet. Unë mendoj se bëmë një lojë të mirë kundër një kundërshtari të shkëlqyer. Përmbysëm ndeshjen, por më pas gabuam, kjo më tensionoi. Kualifikimi nuk është mbyllur, në Barcelonë do të shkojmë me shumë dëshirë dhe ambicie, do të jetë si një finale. Kam besim te skuadra ime, kemi potencialin për të përmbysur këtë rezultat. Duhet të përpiqemi gjithmonë të japim maksimumin në ndeshje të këtij niveli, jemi në çerekfinale të Champions League.” – tha Luis Enrique.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...