Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Luis Enrique: Jam trajneri më i mirë që ka parë kjo tokë, si mund të dyshoj te vetja?

Trajneri i Spanjës, Luis Enrique ka zbuluar listën e lojtarëve që do të marrë me vete në Katar për Kupën e Botës.

Duke folur për mediet gjatë këtij prezantimi, Enrique theksoi se do të luftojnë deri në fund.

“Synimi ynë është të luajmë shtatë ndeshje. Ne do të luftojmë pa dyshim si në kampionatin Evropian.”-tha ai.

Më tej i pyetur nëse dyshon te vetja, tekniku u tregua aspak modest, ndërsa theksoi së është trajneri më i mirë në botë.

“Si mund të dyshoj? Unë jam trajneri më i mirë në tokë. Si mund t’i bind lojtarët e mi nëse më shohin duke dyshuar? Nuk ka trajner më të mirë se unë në historinë e futbollit botëror. Kjo nuk është e vërtetë, por unë e besoj.” -tha ai.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...