Bundesliga

Luis Enrique rikthehet në aksion, pranë Dortmundit?

Luis Enrique mund të ndërpresë pushimet dhe të rikthehet në drejtimin e një skuadre të madhe europiane. Bëhet fjalë për Borussia Dortmund, pasi sipas mediave, Peter Bosz rrezikon gjithmonë e më shumë shkarkimin pas rezultateve negative, ku në sfidat e fundit ka koleksionuar 4 humbje dhe 2 barazime. Gjithsesi pas Enrique edhe Favre e Blanc shikohen si kandidatë të mundshëm për stolin e verdhezinjve. Aktualisht pas 13 javësh kampionat Dortmundi renditet në vendin e 5 me 21 pikë të grumbulluara.

To Top