Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Lukaku apo Haaland? De Bruyne “tradhton” shokun e kombëtares

Më mirë Romelu Lukaku apo Erling Haaland? Një pyetje e pakëndshme për Kevin De Bruyne, që, gjithsesi, mesfushori belg i është dashur t’i përgjigjej në konferencën për shtypin në prag të ndeshjes së radhës.

“Nuk është shumë bukur të ma bësh këtë pyetje, por unë zgjedh Haalandin, sepse ai ka diçka të veçantë. Unë e dua shumë Romin, ai është vëllai im i vogël. Por Erling është një lojtar i veçantë dhe këtë na e ka treguar deri më tani te Manchester City. Rom ka shënuar 300-400 gola, Haaland mund të arrijë 800, 900 apo 1000 gola. Karakteristikat e tij dhe aftësitë e shënimit janë të pazakonta. Thënë këtë, jam krenar që mund të luaj me të dy.”

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...