Serie A

Lukaku, autokritik: S’jemi ekip i madh dhe mos më quani lider

Romelu Lukaku me dy gola dhe një asist ishte vendimtar në fitoren me përmbysje të Interit përballë Torinos. Pas ndeshjes, sulmuesi belg pranoi vështirësitë që po hasin zikaltrit në lojën e tyre.

“Sinqerisht ne nuk jemi një ekip i madh, nuk është mirë të përjetojmë vështirësi të tilla. Luajtëm keq për 60 minuta, me të vërtetë ishim në vështirësi dhe luajtëm pa grintë dhe dëshirë. U zgjuam dhe fituam, kjo është gjëja e rëndësishme”.

Autokritikë e ashpër e Lukakut, që nuk është i kënaqur me performancën dhe nuk ndihet lider i këtij grupi.

“Jam një lojtar që kërkon të ndihmojë shokët e skuadrës. Nuk më pëlqen të më etiketojnë lider, ka shumë lojtarë të tjerë me përvojë. Jam vetëm 27 vjeç dhe dua ta ndihmoj ekipin të fitojë, por duhet të japim më shumë. Ne nuk luajtëm një ndeshje të shkëlqyeshme sot.”

Ish sulmuesi i Manchester United është në momentin më të mirë të karrierës së tij.

“Po, por unë gjithmonë përpiqem të përmirësohem për t’u bërë kampion, domethënë si ata që fitojnë diçka. Kjo është ambicia ime, jam në një ekip të madh me një trajner të shkëlqyeshëm,” – deklaroi Lukaku pas fitores me Torinon.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency