Serie A

Lukaku: Conte ndikoi në zgjedhjen time, te Interi për të fituar

Te Interi është prezent entuziazmi për Romelu Lukakun, Conte ka më në fund sulmuesin që dëshironte me klubin që falë afrimit të tij forcon pozitat në merkato. Tanimë Mauro Icardi një çështje më vete në kampin zikaltër, mund të largohet vetëm nëse në klub vjen oferta e duhur, ose do të mbetet peng i kontratës pa qenë pjesë e projektit të Contes dhe argjentinasi ka marrë një tjetër sinjal, me fanellën me numrin 9 që ju dorëzua pikërisht sulmuesit belg. Ndërkohë kanë ardhur dhe deklaratat e parë të Romelu Lukakut si një futbollist zikaltër në një intervistë për Inter Channel duke nisur nga vlerësimi për trajnerin Antonio Conte.

“Ka ndikuar shumë në zgjedhjen time për të ardhur te Interi. Është trajneri më i mirë në botë, ja del të përmirësojë futbollistët e tij dhe karriera e tij flet vetë”.

Lukaku shpjegoi se ngriti mur ndaj Junited duke zgjedhur Interin për projektin sportiv.

“Mendoj se Interi po shkon në drejtimin e duhur, dhe unë kisha nevojë për një sfidë të re. Dua të ndihmoj këtë skuadër për të bërë diçka të rëndësishme dhe këtu janë bazat për të bërë mirë. Do ta ndihmoj skuadrën me impenjimin tim dhe vullnetin e madh. I mbajmë këmbët në tokë, por shpresoj që të arrijmë rezultate të mëdha në fund të sezonit”.

Lukaku falënderoi dhe presidentin Steven Zhang dhe Beppe Marotën për besimin, pa haruar edhe një Forca Inter për tifozët.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency